Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Hobbit - streszczenie

przez wielkiego pająka. Udało mu się go jednak zabić nożem (nazwał więc swój nóż „żądłem”).

Hobbit wyruszył do lasu i przypadkiem usłyszał rozmowę pająków, które mówiły, że uwięziły wszystkie krasnoludy. Nazbierał więc sporą ilość kamieni i postanowił rzucać nimi w pająki, aby uwolnić skrępowanych pajęczynami towarzyszy. Wszedł na drzewo i dalej starał się pomóc krasnoludom. Wtedy na ziemi zaczęła się prawdziwa walka z pająkami. Na szczęście wszystkim udało się od nich uwolnić.

Uradowane krasnoludy zaczęły wypytywać Bilba o pierścień. Nikt nie zauważył, że nie ma wśród nich Thorina. Okazało się, że został porwany przez leśne elfy.

9. „Beczki”

Rankiem krasnoludy i Hobbit postanowili odnaleźć Thorina, ale i oni wpadli w ręce elfów i zostali uwięzieni w lochach. Niewidzialny (dzięki pierścieniowi) Bilbo przebywał z nimi w podziemiach i rozmyślał, jak się stamtąd wydostać. Zauważył, że elfy spławiały wodą beczki po winie, a następnie pozostawiały je w piwnicy. Wymyślił więc, że ukryje krasnoludy w tych właśnie beczkach. Elfy wrzuciły beczki do strumienia i wszyscy popłynęli w dół Leśnej Rzeki.

10. „Serdeczne powitanie”


Uczestnicy wyprawy dotarli wreszcie do Miasta na Jeziorze i tam postanowili udać się do władcy, by powiedzieć mu, że chcą odzyskać skarb zabrany im przez Smauga. Wszyscy podziwiali Thorina, który przedstawił się jako następca Króla spod Góry. Cieszyli się też na myśl, że Thorin i krasnoludy uwolnią ich od sąsiedztwa złego i podłego Smauga.

W tym czasie w kraju elfów zapanowało poruszenie. Okazało się, że król elfów rozesłał swoich szpiegów. Nie sądził też, by krasnoludy pokonały smoka i zdobyły utracony skarb.

Thorin i krasnoludy postanowili w końcu udać się do siedziby Smauga. Po czułym pożegnaniu z władcą Miasta na Jeziorze wyruszyli na północ – w ostatni etap swej