Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Hobbit - streszczenie

Golluma, co ma w kieszeni (a miał tam metalowy pierścień). W nagrodę  poprosił Golluma, aby pomógł mu się stąd wydostać. Ten kazał na siebie poczekać, mówiąc, że coś jeszcze zabierze z domu. Tak naprawdę chciał zabrać pierścień Hobbita i stać się dzięki niemu niewidzialny. Bardzo się rozzłościł, gdy okazało się, że nigdzie go nie ma.

Hobbit obawiając się jego gniewu, włożył pierścień na palec i uciekł. Dzięki niemu stał się niewidzialny i dlatego udało mu się czmychnąć przed czekającymi pod drzwiami goblinami.

6. „Z patelni w ogień”

Wymknąwszy się z podziemi, Bilbo stracił orientację i nie wiedział, gdzie się znajduje. Nagle usłyszał jednak głosy towarzyszy i ruszył w kierunku miejsca, skąd pochodziły. Ponieważ miał pierścień na palcu, w dalszym ciągu pozostawał niewidzialny, dlatego też pospiesznie go zdjął. Gdy tak znienacka zjawił się przed krasnoludami, wzbudził ich ogromne zdumienie. Po raz kolejny przekonano się, że z Bilba musi być świetny włamywacz.

Krasnoludy i Bilbo opowiadali sobie o tym, co ich spotkało: Bilbo dowiedział się, że udało się zabić Wielkiego Goblina, sam jednak nie zdradził towarzyszom, skąd ma tajemniczy pierścień.   
Zamierzano ruszyć w dalszą drogę, jednak zbliżała się noc, a do ich uszu dochodziło groźne wycie wilków. Te znienacka ich zaatakowały. Było to stado wargów sprzymierzonych z goblinami. Zwierzęta zaplanowały tej nocy atak na ludzkie osiedla.

Kompania schowała się na drzewach, ale gobliny postanowiły rozpalić pod nimi ogniska i w ten sposób wypłoszyć krasnoludów i Hobbita. Na pomoc przyszedł im jednak Władca Orłów i orły poniosły ich wysoko w góry.

7. „Dziwna kwatera”

Orły zaopiekowały się całą drużyną. Wszyscy zostali do syta nakarmieni i w orlim gnieździe mogli odpocząć po trudach poprzedniego dnia. Wkrótce jednak Gandalf powiedział im,